Polaznici /ce Male igraonice za velika prijateljstva obilježavaju Svjetski dan materinjeg jezika

Povodom Svjetskog dana materinjeg jezika , pozivamo Vas na otvorenje izložbe dječjih radova – polaznika/ca Male igraonice za velika prijateljstva, 20.02. s početkom u 10 sati u zgradi Scheier, Čakovec.

Polaznici igraonice izvesti će kratak prigodni program, a moći ćete razgledati i izložbu dječjih radova u raznim likovnim tehnikama, kao i fotografije aktivnosti iz same igraonice.
Predstaviti ćemo i dvojezičnu Konvenciju o dječjim pravima – na hrvatskom i bajaškom jeziku.

Cilj projekta “Mala igraonica za velika prijateljstva” je unapređenje položaja Romske djece iz općine Orehovica – omogućavanje kvalitetnih odgojno-obrazovnih aktivnosti, a u svrhu stjecanja spoznajnih i kreativnih vještina, multikulturalnog dijaloga i uvažavanja različitosti, stvaranja poticajnog okruženja i jednakih mogućnosti u daljnjem obrazovanju.
Projekt financijski podržavaju Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa i Međimurska županija, a provodi se u partnerstvu s Osnovnom školom Orehovica, Općinom Orehovica i Međimurskom županijom.

Veselimo se Vašem dolasku!