Predstavljen “Priručnik za vršnjačke edukatore/Ice” na konferenciji za novinare

pressica_1.thumbnail

30.06.2009. udruga ZORA održala je konferenciju za novinare u Maloj vijećnici Međimurske županije.

Predstavljen je polugodišnji presjek aktivnosti na projektu “Moj izbor je prevencija” te je predstavljen“Priručnik za vršnjačke edukatore/ice”.

Na konferenciji su govorili:
– Marina Kolar, voditeljica projekta, udruga ZORA
– Matija Posavec, dipl. ing., zamjenik župana Međimurske županije
– Vesna Haluga, mr.sc, Voditeljica Odsjeka za EU integracije Međimurske županije
– Marija Repalust, vršnjačka edukatorica, Gimnazija Čakovec

Projekt “Moj izbor je prevencija” udruga ZORA provodi u partnerstvu s Međimurskom županijom, a projekt su financijski podržali Europska unija (Phare program 2006) i Međimurska županija.
Priručnik sufinancira i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa.

Glavni cilj projekta je unaprjeđenje seksualno reproduktivnog zdravlja te prevencija nasilja u mladenačkim vezama kroz sustavnu interaktivnu edukaciju učenika 1. i 2. razreda srednjih škola iz Međimurske županije.
Više o projektu možete pročitati na web stranici http://edukacija.udrugazora.hr