Aktivni u oba svijeta

Date:04. lis 2019.

„Sudjelovanjem u fotografskoj radionici u sklopu projekta Mladi kao pokretači društvenih promjena željela sam naučiti više o samoj fotografiji i fotografiranju. Netom prije početka radionice ostvarena mi je dugogodišnja želja, darovan mi je fotoaparat, a radionica mi je pomogla da se naučim koristiti njime i da svoje amaterske fotke učinim kvalitetnijima.
Svojom fotografijom željela sam potaknuti društvo da promisle o mladima, osobito o najmlađima i njihovoj upotrebi tehnologije. Postiže li tehnologija pozitivan ili negativan učinak na mlade? Imaju li mladi mogućnost naučiti kako pametno i sigurno koristiti internet? Provode li mladi previše vremena na računalima i mobitelima? Je li to vrijeme korisno i kvalitetno iskorišteno? Svako od nas doživljava fotografiju na svoj vlastiti način, tko zna, možda je moja fotografija otvorila neka druga pitanja ili probudila neke osjećaje?“

– Ivana Poljak, autorica fotografije „Aktivni u oba svijeta“